| Sadboy11 a întrebat:

Dacă am cumpărat ceva de pe wish, și am dat sa primesc bani înapoi pe produse trebuie sa trimit produsul înapoi? Chit ca e defect?
Mai pe scurt am comandat ceva și a venit stricat am dat sa îmi ramburseze suma pentru acel produs trebuie sa îl trimit înapoi?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Da.

| Sadboy11 explică (pentru darrio2007):

Este o dilema, pentru ca nu toate sunt de la un magazin, poate la unele magazine de pe wish este valabil chestia asta, dar voiam sa ma clarific.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa trimiti produsul inapoi si pana nu-l primesc, nu ti se inapoiaza banii.
Ideea este ca te va costa destul de mult, transportul international

| Sadboy11 explică (pentru Violleta2022):

Sincer nu știu ce sa cred, pentru ca după dacă arunc produsul nu vreau sa ma trezesc dat în judecata sau etc. Și da am dat un ex cu judecata pentru ca mereu te gândești la ce e mai rău, nu ma supăr nu am de ce, doar ca voiam sa ma asigur de chestia asta pentru ca a venit produsul stricat și l am aruncat, nu vreau sa ma trezesc cu scrisori de la ei ca sunt dat în judecata pentru fals.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sadboy11):

De pe wish nu te da nimeni in judecata, dar nici nu-ti trimit banii inapoi, pana nu primesc produsul la ei in depozit.
De asta te asigur eu, ca asta sunt procedurile standard.

| Frank51 a răspuns:

Scrie foarte clar, negru pe alb, că nu trebuie să trimiți produsul înapoi, îl păstrezi și primești și banii înapoi. Greu cu cititul...

| Sadboy11 explică (pentru Frank51):

Nu ca e greu cu cititul, doar ca faza e ca vreau sa ma asigur, ca pe viitor după dacă arunc produsul sa nu ma puna sa îl dau înapoi dacă nu am de unde, înțelegi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Frank51):

Unde scrie?