| hairomania2 a întrebat:

Daca am dat comanda pe 12 martie de un tricou de pe ebay si nu a venit nici acum, desi imi arata cand pun awbul pe "speed pack", firma de livrare, ca a sosit in Bucuresti acum 1 luna unde as putea merge sa il ridic sau ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu vine din UE, aștepți până te cheamă la of. poștal vamal.
Dacă vine din UE... ar fi trebuit să-l ai acasă. Întreabă la of. poștal de care aparții

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie sa intrebi la posta daca acolo ar fi trebuit livrat sau daca este vorba de o firma de curierat sa suni la ei. Prin posta, in mod normal trebuie sa primesti un aviz postal dar este posibil sa se fi pierdut si sa fi ramas coletul in depozit la posta, iar in astfel de cazuri ai ceva de plata pentru ca a stat atat de mult timp la ei.