| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

Salut.
Prin decembrie am dat comanda de ceva chestii de pe ebay,ma rog, unele au venit.dar majoritatea nu stiu daca au venit, gen am primit aviz sa ma duc sa le ridic dar de vreo o luna nu am mai prinit niciun aviz...
Oare nu imi mai vin? sau trebuie sa merg eu sa intreb daca au venit?
Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| vjr1979 a răspuns:

Da, mi se pare ca e o perioada in care poti face o plangere ca nu ti-a ajuns. Ma tem sa nu fi expirat, parca era de 45 de zile. Poti sa ii contactezi pe cei de la ebay. Mai ai email-ul primit dupa ce ai comandat si platit produsul? Poate te ajuta.

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai primit aviz, din cate spui. Ce te impiedica sa te duci sa le iei? Avizul vine o singura data pentru o comanda.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru darrio2007):

Am primit aviz pentru cele ce au vemit deja...dar pentru restul coletelor nu am mai primit..si nu stiu daca au venit si nu mai primesc aviz sau chestii de genu.

| darrio2007 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Ia legatura cu cei de la ebay. Ai achitat si pentru restul coletelor?

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru darrio2007):

Am achitat cand am dat comanda, prin paypal

| darrio2007 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Mda! Curios! Valoare mare? Contacteaza-i.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu stiu despre ce comenzi de ebay vorbesti tu, ca acolo nu se da nici o comanda, acolo se cumapara, si se plateste integral inainte sa plece marfa catre tine.
Daca nu ai achitat integral marfa, normal ca nu soseste nimic.
Dar, se poate urmarii pe ebay daca ti-a fost trimisa marfa, vanzatorul are obligatia sa puna informatia in sistem. Uita-te acolo si daca nu ai primit-o, contacteaza vanzatorul!

| KanameKuran a răspuns:

Eu le primesc la usa. Le livreaza postasul. Ar fi mai bine sa mergi sa verifici, iar daca nu le-ai primit incearca sa ceri banii inapoi, doar au trecut mai bine de 2 luni de cand le-ai comandat.

| vjr1979 a răspuns:

Unele colete ajung mai greu (de exemplu din China). Si eu imi faceam griji, dar veneau pana la urma. Altele, din contra, ajung in cateva zile.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru vjr1979):

Pai au trecut 2 luni.
Am dat pe 16 decembrie 2017...
Cam cat a durat la tine cel mai mult?

| vjr1979 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Nu mai stiu exact cat a durat, e posibil sa fi depasit 2 luni. Dar erau obiecte ieftine, gen mini trepied foto. Sa nu fie legat si de perioada sarbatorilor sau sa se fi ratacit pe undeva. De unde trebuia sa vina?

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru vjr1979):

Pai,unele din China, unele din Taiwan... ceva de genu, nu stiu exact...
M-am uitat pe ebay la cele cumparate si alea de acum 2 luni nu imi mai apar :/

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru vjr1979):

Am toate email-urile...
Adauga-ma pe Facebook : Olteanu Marius Andrei
Si vorbim acolo, aici o sa iti dau funda happy

| vjr1979 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Ok. Multumesc happy

| vjr1979 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Imi apar mai multe profiluri la Facebook. Care e al tau?

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru vjr1979):

O poza mai mov asa.
Cu mana la fata

| vjr1979 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Da, mi se pare ca e o perioada in care poti face o plangere ca nu ti-a ajuns. Ma tem sa nu fi expirat, parca era de 45 de zile. Poti sa ii contactezi pe cei de la ebay. Mai ai email-ul primit dupa ce ai comandat si platit produsul? Poate te ajuta.

| roanunt a răspuns:

Daca ati primit aviz, cred ca trebuia sa mergeti sa le ridicati. Posibil dupa 15 zile produsul sa se returneze.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru roanunt):

Pe cele la care am primit aviz le-am ridicat...dar mai trebuiau sa imi vina colete si nu am primit aviz. Nu stiu daca au ajuns sau nu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Daca au numar de tracking, verifica frumos pe site-ul postei. Sau, traditional, fugi-fuga cu buletinul la tine si stai la coada sa intrebi...