| Valyasdfg a întrebat:

Dacă în 29 noiembrie a fost expediată o comanda la mine din China și cică la 1 decembrie ora 21 a plecat din aeroport din China aia înseamnă că vine așa repede din China? Așa zice la status, face câteva ore cu avionul până în România la București și de acolo pleacă mașina de la poșta română ce durează vreo 4 zile? Ciudat! E vorba de site.ul joom

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca i-a luat 3 zile sa o pregateasca de plecare din depozit, dureaza 2-3 saptamani sa ajunga la vama cu Romania si inca 1 saptamana sa ajunga la tine.
Ti-o trimit rapid cu avionul numai daca ai platit posta "express" cu curierul, de cateva sute de dolari.
Daca nu ai platit posta scumpa, atunci vine cu trenul, sau vaporul, in cateva saptamani.

| Valyasdfg explică (pentru Violleta2022):

Dacă cumperi până în 10 euro nu plătești nimic și eu am luat așa în probă un breloc cu 8 lei, am văzut alte comentarii de la alți români că cică peste o săptămână au și primit coletele, acum vedem

| Violleta2022 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Taxa vamala si TVA-ul se platesc doar la produsele care depasesc 100 euro.
Deci, nu plata taxelor este problema aici ci transportul.

| Valyasdfg explică (pentru Violleta2022):

Scrie la ei pe site! La ce fel de transport te referi?

| Lioana a răspuns:

Stai linistit ca daca e la aeroportul din China, ajunge dupa vreo luna la tine. In Romania dureaza foarte mult sortarea coletelor.