| Furnicuta000 a întrebat:

De ce produsele vandute de eMAG de Black Friday se livreaza in 2 saptamani si daca faci comanda saptamana asta ajung in maxim 2 zile? Am comandat de Black Friday un tv si zice ca mai dureaza cateva zile pana il expediaza. Am comandat ieri un aragaz si a venit azi...

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu am comandat si mi-a venit fix dupa o zi, adica sambata. Alt produs a venit duminica (surprinzator).

Acum depinde si de la ce firma partenera vine acel produs. Nu este o regula happy

| Furnicuta000 explică (pentru DoarBogdan):

Am scris in intrebare ca ma refer la produsele vandute de eMAG

| DoarBogdan a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ee. Deci nu prin Emag (sa stii ca nu se subintelege) :/

Pur si simplu, ei le ia la rand probabil. Unde sa ajunga? Ia o parte si le dau. La unii ajunge intr-o zi, la altii in 2 saptamani.

"În perioada sărbătorilor de Paște, de iarnă, a evenimentului Black Friday, precum și pe toată durata altor campanii ale companiei, procesarea unei comenzi precum și livrarea acesteia poate dura între 7-10 zile lucrătoare, dar nu mai mult de 15 zile de la data înregistrării comenzii."

Cum am spus, eu am luat exact aceleasi produse, pe doua conturi, la interval de 5 minute unul de celalalt. Primul a ajuns in prima zi dupa black friday, celalalt peste 2. Asta inseamna ca ei au luat primele comezi si le-au dat (unde erau mai accesibile). Ca doar nu le era greu sa ia si micul plic de la celalalt pachet (ca nu am luat ceva voluminos).
Multe comenzi... multe produse.

| cfrtobias a răspuns:

Cele cu sameday vin mai repede macar mie asa o fost si daca merge in magazin la Emag dupa, si tata o comandat ceva trebuie sa vina prin Fan Courier si nu vine inca, din 14 noiembrie comandat urmeaza sa vina candva

| Vântulalb a răspuns:

Pentru ca de Black friday sunt multe comenzi si firmele de curierat nu reusesc sa duca totul in doua zile.

| Furnicuta000 explică (pentru Vântulalb):

Dar nici macar nu a plecat produsul din depozitul eMAG. Inca am si optiunea de anulare comanda. Si am vazut asa la multi. Daca intri la eMAG pe pagina lor de Facebook o sa vezi multe comentarii cu persoane carora le apara comanda plasata de o saptamana

| Vântulalb a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cred ca nu a plecat. Cine sa-l preia daca nu sunt liberi curierii?

| Furnicuta000 explică (pentru Vântulalb):

L-am primit duminica cu Sameday.
Ideea era ca ei se ocupau de comenzile date in saptamana 16-22 noiembrie si aveau grija sa ajunga in 1-2 zile la destinatari (care nici nu aveau serviciul Genius) dar ar fi trebuit sa se ocupe intai de comenzile date de Black Friday, nu?