| cetateandezgustat a întrebat:

De pe care Amazon este mai bine sa comand (.com / .co.uk /.it /.fr /.de)?

Vreau sa fie un transport sigur (sa nu ma trezesc ca platesc si nu ajunge), sa dureze cel mult 2 saptamani, putina birocratie si sa fie cat mai ieftin.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul trecut am cumparat de pe .co.uk un calculator facut pe piese si de recent un amic de al meu a cumparat un pc facut pe parti de pe.it si amundoua site-urile au fost la fel de bune. si el si eu am platit ceva in plus pentru a ajunge dupa 2 3 zile ca de nu venea dupa o saptamana si ceva.

| Sellak a răspuns:

E accelasi site... terminatiile .co.uk,.it etc. sunt de la tarile respective. De exemplu.fr e Franta,.it e Italia, .co.uk e Anglia si tot asa happy Nu prea are importanta de unde comanzi.