| laurentiu_9029 a întrebat:

Despre Ebay:

1. Daca pun niste produse pe site va trebui sa platesc ceva?
2.Produsele mele sunt vazute si de persoane din alte tari, sau numai din Romania?

3 răspunsuri:
| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Nu (la prima intrebare)
da (la a doua), sidin alte tari)
succes!

| traumatizaNtu a răspuns:

Raspunsul la prima intrebare depinde de produsele de care le vinzi.

| mk a răspuns:

1. DA, o suma modica insa; platesti putin si cand pui produsul in vanzare si atunci cand se vinde-daca se vinde, iti garantez, am vandut pe ebay.

2. Produsele sunt vazute de toata lumea; ai grija insa, taxele postale pentru a trimite ceva de la noi in afara sunt IMENSE, doar in Romania absurdul e la el acasa. Du-te la un oficiu postal cu oficiu vamal si vor fi afisate pe undeva sau vorbeste cu agentul vamal si vei vedea. Costa cel putin 60-70 lei, chiar de ai trimite o cutie mica, un toc de ochelari sa zicem. Si din aceasta cauza nu cred ca vor cumpara strainii de la tine. Singurele tarife decente la posta romana sunt la recomandate, dar pentru o recomandata in strainatate nu se accepta decat documente sau carti.deci.poate ai noroc cu vreun curier, pentru inainte sa pui produsul la vanzare pe ebay trebuie sa stii clar cat vei cere pe posta, cumparatorul iti plateste tot inainte si nu merge sa ii zici "stii, de fapt posta e mai mult, mai da-mi bani" bafta!