| Daniel26 a întrebat:

E-mag - problema: Am comandat un produs de pe siteul e-mag. M-a sunat curierul sa-mi spuna ca, coletul a ajuns la ei de 2 zile si ca este UD. Si evident am refuzat sa-l ridic, iar ei l-au returnat pe motiv de produs deteriorat. Intrebarea mea este daca se anuleaza astfel comanda sau imi vor trimite din nou produsul? a mai fost cineva intr-o situatie similara?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna la eMAG si vezi exact, dar ar trebui sa iti trimita altul. Eu am trimis un colet inapoi la ei dupa ce l am primit deteriorat si mi au trimis alt produs

| Daniel26 explică (pentru suntserios):

Am sunat, problema este ca am luat produsul la o promotie si cand mi-au refacut comanda, produsul aparea cu pretul intreg, nu cel de la promotie. A ramas sa ma contacteze cineva... Tare mi-e teama ca o sa pierd promotia. sad Iar la pret intreg nu-l iau. Crezi ca e vreo sansa sa mai beneficiez de promotie?

| suntserios a răspuns (pentru Daniel26):

Asteapta sa te contacteze, daca nu mai bate i tu la cap... normal ar fi sa fie acelasi pret ca produsul initial.

| Wolfenstein a răspuns:

Pai,in mod normal ar trebui sa-ti ofere altul nou, in caz contrat, daca in 30 de zile nu ti-l aduc[la cererea ta] faci frumusel o plangere la OPC, si se rezolva.

| Daniel26 explică (pentru Wolfenstein):

Au zis ca refac, comanda si sa ma uit pe mail pentru confirmare. Produsul pe care l-am luat era la o promotie. ok, ma uit pe mail si vad o noua confirmare de comanda dar produsul era la pret intreg. Sun din nou la ei sa le explic, ca vreau produsul cu pretul de la promotie si la care ei zic ca sa astept sa se returneze produsul udat si apoi c-or sa ma sune ei sa-mi zica daca mai beneficiez sau nu de pretul acela promotional. O tampenie! Nici nu cred c-or sa mai revina cu tel si daca revin parca vad ca o sa-mi zica sa platesc produsul la pret intreg, ceea ce nu se va intampla c-o sa renunt la comanda. Ce zici e posibil sa se intample asa?

| Shock_Electrik_1984 a răspuns:

Suna la ei (au un numar de fix acolo) se rezolva imediat. Am patit si eu ceva asemanator.

| Daniel26 explică (pentru Shock_Electrik_1984):

In cazul tau luasesi produsul la pret intreg? eu l-am luat la o promotie. Mi-au zis ca refac comanda si ca sa ma uit pe mail pentru confirmare, dar vad ca trebuie sa platesc produsul intreg. I-am sunat inapoi sa le explic, au zis ca revin cu informatii dupa ce ajunge coletul asta ud la ei. Crezi ca as mai putea primi produsul cu pretul de la promotie?