| WalterWhite a întrebat:

Este sigur sa imi dau numele contului bancar, nr contului si nr iban pentru a primi o suma de bani in schimbul unui produs? Se poate cu aceste date sa extragi bani din cont?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar daca cumperi online de pe un site verificat implinind conditiile de utilizare stabilite de legislatia romana

| express11 a răspuns:

Vrei sa vinzi si tu in strainatate ceva? stai cuminte ca nu mai vezi banii pe ce lucru trimiti.

| WalterWhite explică (pentru express11):

Daca trimite banii primul ar fi in siguranta contul meu?

| express11 a răspuns:

La cine vinzi si ce?

| untu a răspuns:

Nu ii dai niciodata datele dvs. la cumparaturi online! Se pot pierde sume si mai ales comisioanele! mai bine sa mergi la fata locului sa scoti banii de la banca sau poti sa spui sa trimiti produsul prin curier sau prin posta si platesti rambursul pe loc dupa verificarea produsului comandat si primit!

| Xpressurself a răspuns:

Nu as sti sa-ti spun exact. este posibil. mai bine intra intr-o sucursala si intreaba deoarece depinde foarte mult cui ii dai aceste informatii. eu am lucrat la fraude bancare insa nu in Romania si am avut o gramada de clienti care acuzau extrageri neautorizate de bani din contul lor si dupa ce verificam si discutam cu ei isi aminteau ca au dat datele contului lor pentru diferite motive la firme suspicioase. motivele pot fi incepand de la verificarea daca contul mai este curent pana la...foloseste-ti imaginatia.

| Galatan_Andrei_Ilie_1996 a răspuns:

Depunde cu daca este unui sai de care nu ai mai auzit nu e bine sa il dai!

| express11 a răspuns (pentru Galatan_Andrei_Ilie_1996):

Crezi ca ai dat vreun raspuns destept! at-i innebunit cu cersala asta! una, doua-dai funda?

| GameritaAde a răspuns:

Buna, iti recomand sa nu dai numele, nr contului si nr iban. Si nu nu se poate, sunt prea putine date. Acum faci ce vrei. Fundita? happy

| WalterWhite explică (pentru GameritaAde):

De ce imi recomanzi sa nu le dau daca nu poate face nimic cu ele decat sa trimit bani?

| GameritaAde a răspuns (pentru WalterWhite):

Daca le dai poti primi si teapa, eu acum iti recomand sa nu le dai.