| anonim_4396 a întrebat:

Este vreo problemă dacă refuz un colet? Adică dacă îi spun curierului că nu-l mai vreau? Mi-am comandat nişte haine, apoi am observat că am mai găsit ceva care îmi place şi am comandat din nou acele produse plus cel pe care îl văzusem ultima oară, având transport gratuit aşa, de aceea întreb dacă este vreo problemă, să nu se supere cei de la firma la care am comandat. Aştept un răspuns.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In afara ca ai sa fii foarte nesimțit comandand ceva și refuzând comanda nu o sa se întâmple nimic. Probabil a doua oara nu mai ai sanse sa comanzi de la ei

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Asta e, doar nu dau 20 lei pe transport doar pentru o bluză. De parcă tu n-ai refuza. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu sunt destul de inteligent sa nu dau din prima comanda dacă nu îmi convin costurile de transport

| Ineys a răspuns:

De ce nu suni sa anulezi comanda? Nu e mai simplu asa? De ce sa ii spui curierului tocmai cand ajunge in fata usii? Suna din timp si anuleaza comanda. E mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le-am zis. Au zis că deja au vorbit cu colegii de la departamentul împachetări şi coletele o să fie expediate. Ar trebui să iau ambele colete, apoi să returnez.

| IIIshaneIII a răspuns:

Am patit de cateva ori in viata asta din peste 100 de comenzi (nu exagerez) am refuzat si eu cateva, una era teapa pe olx, am testat vanzatorul am sunat si am spus ca a ajuns produsul si nu porneste, era vorba de un ps3 si acesta a inchis nu a mai raspuns mi-am dat seama ca e teapa si nu l-am mai ridicat, odata era un telefon la pc garage in oferta, dar am preferat sa cumpar de pe alt site unul putin mai scump dar mult mai dotat, si o data cu o banca de fitness comandata de pe eMAG, doar pentru ca am gasit si la 1/4 din pret, asta nu inseamna ca esti nesimtit daca gasesti o oferta mai buna intre timp poti refuza coletul, e dreptul tau.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Mult mai bine ar fi sa anulezi comanda inainte sa ajunga la curier
eventual la telefon (unele magazine nu au o solutie de anulare pe site)

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Nu se intampla nimic. Doar ca ei platesc de 2 ori transportul si vei fii nesimtit. Daca tu chiar crezi ca o sa te simti prost daca il primesti, refuza l, dar daca faci asta pentru a le strica munca lor, atunci am o parere foarte urata. Compoarta te ca un om bun fata de tine... daca nu o sa te deranjeze primeste l, daca o sa te simti prost ca il cumperi, refuza l

| anonim_4396 explică (pentru Bonbardieruldeweekend):

E o firmă nene, e H&M, nu un magazin cu haine aduse din Turcia. laughing Ce să plătească?