| CookieMonsterRawr a întrebat:

Hei^^. Am niste intrebari:
1. As vrea sa ma fac reprezentant avon sau oriflame, si nu stiu care dintre ele sa o aleg. Voi ce ziceti?
2. Am auzit ca minimul comenzii e de 50 de lei nu?
3. daca se intampla sa nu fac o comanda de 50 de lei, ce se intampla?
4. Daca de exemplu, cineva doreste un parfum, eu pun comanda, parfumul vine, iar respectivul refuza sa imi dea banii ce se intampla?
5. Cum era cu sumele care iti reveneau tie? adica, cat la % din total?

Ofer funda bine'nteles. >big grin

16 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Oriflame
minim - 50 ron, nu trebuie sa faci com in fiecare luna
- daca nu mai vrea cliaenta produsul se face retur
-discount 23-40%

| anka a răspuns:

Sunt reprezentant Oriflame, Avon, Lifecare, Lady's. Dintre toate cel mai in beneficiu iesi cu Oriflame deoarece comanda minima e 50 de lei si ai castig 23%. La Avon esti obligat sa pui comanda de 120 de lei minim ca sa ai 15% comision. La Lifecare daca pui comanda de minim 130 de lei ai castig 25%. La Lady's la o comanda de 65 de lei minim ai 5% castig, peste 100 de lei ai castig 10%. Avantajul e la toate acestea daca iti formezi o retea, inscrii mai multa lume astfel incat sa castigi tu si din comenzile lor. Eu cel mai mult castig cu Oriflame. Nu faci comanda pentru oameni pe care nu ii cunosti decat cu un avans. Daca nu le convine e treaba lor. Apropo de comenzi mai mici decat cele minime iesi in pierdere deoarece platesti tu transportul si nu ai nici comision. Mult succes orice ai alege!

| Ririru a răspuns:

1. Eu sunt la AVON, si e ok. Din cate am inteles cumpara mai multi de la avon, depinde.
2. La AVON minimul este 120 de lei, de unde iti revin 10% sau 15%, la Oriflame este 50lei.
3. Nu se intampla nimic, numai ca nu ai tu comision.
4. Aici platesti tu de la tine. Stiu ca nu e corect, dar reprezentantul isi asuma responsabilitatea pentru produsele comandate. Sfatul meu este sa dai produsul cu bani jos pentru persoanele in care nu ai incredere, astfel, daca el nu`ti mai da bani exista posibilitatea sa returnezi produsul.
5. Pai la Oriflame nu stiu sigur, dar la AVON daca faci comanda de 400 de lei, tie iti revine 100 de lei. Daca faci in jur de 300 de lei, iti revin vreo 60 de lei. Si tot asa, depinde. Aici ti am spus cam cati bani primesti din proprie experienta, pentru programul de la AVON cu disscount ai asta: http://www.reprezentant-avon.info/wpimages/wp6e862ac2_05.jpg, iar pentru ORIFLAME ai asta: http://reprezentant-oriflame.ro/......venit.html

Multa bafta :)

| smecerucata a răspuns (pentru Ririru):

La Oriflame nu ai comanda obligatorii nici o anumita suma. Poti sa dai comenzi oricand, iar pentru a beneficia de reducere trebuie sa dai de minim 50 ron. Recomand Oriflame, iar pentru alte beneficii oferite poti sa intri aici sa vezi http://www.orif-reprezentant.ro/......t-oriflame

| Loredana_Epure_1988 a răspuns (pentru Ririru):

Buna ziua,

Caut reprezentanti Infinity. Daca doresti sa te inscrii lasa te rog un email la epure. loredana@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
| inscriereoriflame a răspuns:

Oriflame e cea mai buna alegere!
Va pot inscrie si eu! doar intrati pe http://inscriereorif.no-ip.org si completati formularul de inscriere. Va invatam cum sa faceti profit mare, sau sa va dezvoltati o echipa. Aveti si un concurs acolo pe site; in plus suntem tot timpul la dispozitia celor pe care ii inscriem cu tot felul de informatii si sfaturi legate de activitatea de consultant Oriflame. http://inscriereorif.no-ip.org e cea mai buna alegere! Pasii de inscriere sunt simple formalitati. Este explicat pe site-ul meu tot ce trebuie sa faceti. Daca aveti nelamuriri sunati la unul din numerele afisate pe site la sectiunea CONTACT. http://inscriereorif.no-ip.org Va astept!

| danafatu a răspuns:

Buna! Sunt Coordonator la Avon si recomand aceasta optiune. De ce? Pentru ca AVON se vinde bine! Brosura se vinde singura, iar AVON deja e un brand.in comparatie cu celelalte care au preturi maricele si nu se promoveaza mai deloc. La Avon ai un comision foarte bun de pana la 40%!, participi la cursuri si traing-uri gratuite, comanda vine gratis acasa, ai numeroase cadouri in bani sau produse cosmetice.plus echipa care e super! Petreceri, intalniri, distractie! Daca vrei sa iti dau mai multe detalii ma gasesti pe adresa dana. fatu@yahoo.com, id mess: dana. fatu, nr tel 0731166295 sau pagina facebook: www.facebook.com/avondana Succes!

| Loredana_Epure_1988 a răspuns (pentru danafatu):

Buna ziua,

Caut coordonatori Infinity. Daca doresti sa te inscrii trimite un email la epure. loredana@yahoo.com

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Acum e simplu sa te inscrii in AVON.

O poti face online, gratuit si in cateva secunde.

Completeaza formularul de aici http://mad.ly/signups/115664/join

| Bogdan_Diana_Didona_1975 a răspuns:

Eu zic sa te inscrii la amindoua. Eu m-am inscris deocamdata la Avon, pentru ca produsele sunt mai cerute, mai populare. Mai sunt la FM, dar au produse un pic mai scumpe, pentru cei care considera Avon prea comun...

| andreeamarriaa a răspuns:

Eu zic sa te inscri la oriflame.Adica daca ai comenzi de la 50-150 lei vei avea reducere de 25%, daca vei avea de la 150-500 lei vei avea 30% si daca vei face peste 500lei vei avea o reducere de 40%. Daca nu faci comanda peste 50 de lei nu poti sa o pui si in ceea ce priveste chestia cu parfumu si cel care nu iti da banii, nu ii dai produsu si il poti reurnabig grin

| Loredana_Epure_1988 a răspuns (pentru andreeamarriaa):

Buna ziua,

Caut reprezentanti Infinity. Daca doresti sa te inscrii trimite un email la epure. loredana@yahoo.com

| FaraSperanta a răspuns:

Eu sunt reprezentant oriflame si sunt multumita de serviciile lor. Daca un client nu-ti da banii pe produs, ii dai tu de la tine, nu? sau ii ceri produsul inapoi si-i faci retur, il dai inapoi. Iar daca faci comanda sub 50 de lei, nu primesti comision. Sumele care iti revin tie sunt in functie de comanda pe care o plasezi, astfel: 50-250 lei comanda, iti iei 23%, 250-500 lei comanda, iti iei 30%, iar daca faci comanda peste 500 lei, iti iei 40% din banii de pe produse. Eu sunt ft multumita pentru ca imi pot cumpara produse din comisionul care-mi ramane, deci practic nu dau niciun ban pe ele. Nu strica sa incerci big grin Daca ai nelamuriri, lasa-mi un mesaj pe privat. Ai grija de tine!

| Loredana_Epure_1988 a răspuns (pentru FaraSperanta):

Buna ziua,

Caut reprezentanti Infinity. Daca doresti sa te inscrii trimite un email la epure. loredana@yahoo.com

| ramona1991 a răspuns:

Buna eu sunt reprezentant Avon. Daca faci comanda minim 120lei o sa ai discantul 10%sau15%iar daca faci comanda de 400 de lei, tie iti revine 100 de lei. Daca faci in jur de 300 de lei iti revin vreo 60 de lei.
Discantul comanda: valoarea comenzii 120-289, 99lei 20% 290-419, 99lei 25% 420-749, 99lei 30% >=750lei o sa ai discantul 40% si tot asa ce castiga bine.dk vrei sa fi reprezentant ma contactezi.