| anonim_4396 a întrebat:

Hei, îmi poate spune cineva cum dau comanda de pe OLX? Mulțumesc laughing)

3 răspunsuri:
| Trisanony a răspuns:

Pe OLX ii dai mesaj vanzatorului sau il suni pentru ca trebuie sa va intalniti de obicei ca sa iei obicetul sau ii ceri sa ti-l dea prin posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa olx?
Adica vrei sa te duci in spatele lui si sa dai comanda de acolo?

| dannyel86 a răspuns:

Iti poti crea cont gratuit pe site, apoi ii trimiti mesaj despre ceea ce te intereseaza.
Sau il suni la numarul afisat pe contul pe care il detine.
Daca trimiti sms, e putin probabil sa raspunda, dar poti incerca si varianta asta.
Coletul se poate expedia prin Posta Romana sau curierat, in functie de cum va intelegeti.
Sau ti-l poate preda personal, daca stati in aceeasi localitate.
Daca vrei sa comanzi telefoane sau haine, e bine sa fii precaut, sa nu te trezesti cu surprize (exista si oameni neseriosi pe site).
Nu trimite banii vanzatorului inainte de a intra in posesia produsului cumparat.