| SaradaUchiha03 a întrebat:

Hei. Vreau sa comand lucruri de pe un site strain si imi cere numarul de telefon. Daca le scriu numarul ma suna cei care trimit pachetul ca sa-mi spuna ca a ajuns sau ma suna cei de la posta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nr. de telefon scris acolo, este posibil sa-ti trimita un Cod pe telefon sub forma de SMS ca sa-l verifice, in sensul ca esti o persoana OK, apoi, posibil sa te sune cei de la site ca sa confirmi comanda. Posta romana iti trimite mandat postal de sosire colet, dar din ce stiu eu coletul nu ajunge direct la tine ci la Vama, unde trebuiesc vamuite produsele. Vei plati la vama o taxa daca produsele sunt supuse taxarii,...iar daca nu, nu vei plati nimic, dar oricum vamesul iti va deschide coletul si te va intreba ce ai in el inainte de a-l deschide. Succes!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, e pentru cei de la curier sa te sune cand ajunge pachetul sa stabiliti cand si unde va intalniti sa-l ridici.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul ranc cei de pe site ma gandesc. Nu conteaza cine. Poate nici nu te suna. Aia e in caz de ceva.
ai gasit husa sau ce?

| SaradaUchiha03 explică (pentru DoarBogdan):

Nu.nu am gasit husa, dar vreau sa-mi cumpar niste costume din anime.

| DoarBogdan a răspuns (pentru SaradaUchiha03):

Faci cosplay? happy
Scuze ca am zis asta happy

| SaradaUchiha03 explică (pentru DoarBogdan):

Vreau sa fac cosplay. Dar cei de la site care ar putea sa ma sune o sa vorbeasca in engleza?

| DoarBogdan a răspuns (pentru SaradaUchiha03):

Oh, nu neaparat. Au reprezentat si in Romania presupun.

| SaradaUchiha03 explică (pentru DoarBogdan):

Ar fi bine. Multumesc mult!

| DoarBogdan a răspuns (pentru SaradaUchiha03):

Nu ai pentru ce! ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.te va suna firma de curierat