| Iulia2626 a întrebat:

În clasa mea doamna diriginta a hotărât sa facem o tombola de Craciun. (Adică extragem un bilețel cu numele unui coleg/unei colege și trebuie sa îi facem un cadou).
Eu am extras numele unei colege, este colega cu mine doar de anul acesta și nu o cunosc foarte bine, pentru ca o gura spartă i-a spus ca eu îi fac cadou ei nu pot sa o întreb sau ceva, bugetul pe care l-am hotărât este de 30 de lei. Nu știu ce cadou sa îi fac! Menționez ca are 12 ani si-a pierdut recent telefonul, deci nu îi pot face cadou o husa de telefon (ar fi fost o idee buna o husa personalizată).

Răspuns Câştigător
| Osneros a răspuns:

Ia-i ceva generic: un parfum, o carte, dulciuri, sosete, cercei, etc.

By the way, asta cu cadourile "secrete" se numeste "secret Santa".

| Iulia2626 explică (pentru Osneros):

I-aş lua dulciuri, caci le adora, dar ținând cont ca (,) cadoul trebuie împachetat intr-o cutie și ca a patra ora la școală e activitatea asta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte este cel mai potrivit cadou, nu poti da gres.

| brokxy a răspuns:

Nu-i lua carte copii in ziua de azi nu prea citesc.
Iti recomand sa ii cumperi niste ciocolata foarte buna si un parfum. Fetele adora asta. Crede-ma sunt fata.
Sau o bratara sau colier cauta pe Emag ca sunt ieftine
https://www.emag.ro/......0/colier/c
bagi acolo la pret. sub 50 si gasesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Se vede ca nu citesc...

| brokxy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma rog...