| uply a întrebat:

Stie cineva cum pot face daca se fac 32 de biletele cu numele tuturor colegilor,si extragem fiecare cate un biletel, eu sa-l extrag pe cel cu numele colegei care vreau? Inafara de a afla cine l-a extras si sa fac schimb cu acel coleg/colega sau de a avea noroc.
Multumesc! Promit sa dau funda!

Răspuns Câştigător
| Mcmcristi a răspuns:

Poti face in următorul fel:când iti vine rândul, extragi biletelul, citesti ce scrie pe el(ai grija sa nu vada nimeni altcineva numele), iar daca nu este numele colegei pe care ti.ai dorit...indoi la la loc biletelul cum era înainte, il arunci înapoi in urna si strigi in gura mare:"Nu se poate...Din toti colegii posibili exact cutarescu mi.a picat".iar profesorul sau cine are urna iti va zice sa lucrezi sau ce trebuie sa faci tu cu colega respectiva, iar daca doamne fereste te va pune sa tragi alt biletel ii spui si tu:"Acum daca asa au decis sortii trebuie sa.i respectam"sau ceva de genul...
P.S:Când arunci biletelul înapoi in urna ai grija sa nu.l mototolesti, pentru ca asa ai sanse mari sa.l găsească, îl îndoi cum era când l.ai extras, asa se va pierde in multimea de biletele, dar ai grija sa fii printre primii care extrag pentru ca ii poate pica altui coleg biletelul înaintea ta, si atunci nu mai merge treabawinking
Funda? big grin

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu ai cum, doar sa schimbi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei sa il schimbi iti mai ramane doar varianta cu puterile supranaturale

| cititor1998 a răspuns:

Nu poti