| Furnicuta000 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au experienta cu easybox. Nu am mai comandat niciodata cu livrare la easybox si vreau sa comand ceva de pe un site de bijuterii. Daca vreau sa fac comanda imi cere datele gen nume, adresa si imi cere sa bifez modalitate de livrare adica curier sau easybox si metoda de plata si daca bifez easybox urmatorul pas e sa apas pe butonul "trimite comanda" si asta e tot. Dar ce nu inteleg eu e: nu ar trebui sa ma intrebe la ce easybox vreau sau se trimite automat la cel mai apropiat de adresa mea? Intreb la modul general acum. Asa e pe toate site-urile? Va rog raspundeti la intrebare daca stiti. Nu imi ziceti sa sun sa intreb nu stiu unde ca nu sunt retardata, stiu ca pot sa sun la site-ul ala sau la sameday sa intreb dar nu vreau

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti apare sa primesti la un easybox din zona ta, plata cu card la easybox.
. Ti-o spun sigur.
Comand de cativa ani.
Cred ca tu nu te pricepi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe toate site urile te pune sa alege la ce easybox vrei livrarea.
Poate pe site ul de care vb tu se alege automat in functie de adresa, desi eu nu am vazut pana acum

| Furnicuta000 explică (pentru suntserios):

Pai magazinul asta nu prea cred ca se streseaza sa tina cont de optiunea mea pentru ca ei ofera livrare gratuita si la easybox si prin curier sameday la usa iar plata e ramburs si la curier si la easybox. Problema era ca eu nu sunt acasa la ora 12 cand vine curierul cu coletul si de asta voiam sa fiu sigura ca il trimite la easybox

| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

Zi si noua site ul sa vedem si noi

| StoicAnalysis a răspuns:

Acolo unde ai bifat easybox, totodata ai si optiunea sa-ti alegi easybox-ul. UIta-te mai atenta.

| ioana748 a răspuns:

Probabil te vor anunta cand a ajuns pachetul la ce easybox este.

| adryang78 a răspuns:

După ce apeși "trimite comanda" nu se încheie procesul. Produsele livrate la EasyBox sunt plătite cu cardul, online. Deci până la finalizarea comenzii mai trebuie efectuată plata și probabil tot acolo ai și opțiunea de a alege la ce punct de colectare să fie trimis coletul. Se pare că așa a fost construită platforma. Ar mai fi posibilitatea ca în zonă să fie un singur punct EasyBox, și atunci să nu mai fie nevoie să alegi tu.

| Furnicuta000 explică (pentru adryang78):

Nu pentru ca am bifat optiunea plateste cu cardul la easybox. E ramburs dar cand il iau din dulapul ala platesc cu cardul

| IamJoKeR a răspuns:

In mod normal fiecare site de pe care comanzi onlne ai metoda de livrare la eastbox si acolo o data selectat trebuie sa treci adresa gen Bucuresti in cazul tau si sectorul si iti apare toate easybox-urile din sectorul respectiv

| MihaiMB a răspuns:

Normal trebuie să te pună să alegi adresa pentru acel easybox, nu înțeleg de ce nu te pune.