| AlexDorinel a întrebat:

Merita sa dau 700 lei pe niște adidasi(nike 270), am 16 ani?

Am strâns câteva zeci de milioane din alocație și parintii au zis sa-mi iau ce vreau, doar sa nu fie prostii.

700 lei nu e nici mult nici puțin, având în vedere ca exista și la 2000-3000 lei(nu stiu cine dracu da atâția bani).

39 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MoonwalkPhenomenon):

Nu e vorba neaparat de durabilitate ci de cit de comozi sunt. Aia basic din Decathlon, de exemplu, ii iei cu 60 RON - cum am luat acum doi ani si inca tot pe la pretul ala au ramas - dar dupa 2-3 ore de purtat, te dor talpile. Nu mai zic de efectul asupra genunchilor in timp indelungat daca te apuci sa alergi cu de astia. Eu i-am luat pentru mers, in general maxim 2-3 ore, dupa 2 ani inca sunt foarte ok, doar ca interiorul s-a cam facut varza ca m-a prins o ploaie si m-a murat complet (evident ca nu sunt waterproof la banii astia).

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate daca iti permiti sa te imbraci premium dai bataie

| aumih16 a răspuns:

I-ati ce vrei cu banii aia! dar cand vei munci pe banii tai vei sti adevarata valoare a lor!

Răspuns utilizator avertizat
| aumih16 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ba da cum sa nu! de aia zic spun i-ati ce vrei! vrei ceva scump incearca nike adidas puma! ca astea sunt firme misto!

Răspuns utilizator avertizat
| SkateFunk a răspuns:

Lol eu mai mult de 300 de lei nu as da pe niste haine/papuci sunt doar un material textil :/ carpe de sters praful mai pe scurt

| BloombergARZ a răspuns (pentru AlexDorinel):

De permis in sine aproape oricine isi permite sa isi cumpere pe loc pana si o masina la mana a doua. Dar asta nu inseamna ca ar fi o decizie inteleapta. Firmele astea storc bani de pe toti prostii si tot forteaza limitele pentru ca vad ca tine. Pot lua un tricou de 10 lei negru si pun pe el un logo cu ceva brend si l-o vandut la 300 si il cumpara toti.

Răspuns utilizator avertizat