| timidu89 a întrebat:

Mi-am pierdut garanția la TV. Fără ea nu îl repară sigur? Am TV de 3 luni... marca Philips stricat de 4-5 zile. Cumpărat de la Altex, nu știu cât contează asta

Răspuns Câştigător
| saftaiiustin a răspuns:

Daca l-ai cumparat din Altex / Emag / altele nu ai nevoie de garantia fizica ca te au trecuti in baza de date, poti cere un dublicat.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ai măcar bonul poți cere un duplicat. Sau poți încerca direct pe site la Philips pe baza codului tv. Eu la Electrolux am procedat așa și nu a mai fost nevoie de niciun certificat de garanție.

| timidu89 explică (pentru suntserios):

Nu mai am nici bonul, nimic... Amnezia de mama nu mai știe ce o făcut cu garanția. Bonul cred ca era prins în garanție. Cu cardul am plătit

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca aici, pe baza codului produslui sa il inregistrezi la ei sa vezi daca poti scoate de acolo ce ai nevoie.

| mihai69 a răspuns:

Cere un alt certificat de garanție.

| Xox0 a răspuns:

Dacă n ai garanția, il repară contra cost