| andrey2005 a întrebat:

Aseara mi s-a stricat telefonul, un Allview.Pur si simpu nu se mai deschide dupa ce i-am scos bateria pentru ca s-a blocat.Telefonul il am de 8 luni, si mai am garantia la el.L-am cumparat de la altex (de pe internet).Cum procedez sa imi folosesc garantia? Si o sa repare sau o sa-mi schimbe telefonul cu o suma de bani in plus? FUNDA pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| BlaDe12345 a răspuns:

Normal ca te duci la un magazin Altex, ai putea daca doresti sa suni acolo unde ai facut comanda prima oara la relatii cu clientii, dar cel mai bine ar fi sa te duci direct la magazinul lor de la tine din oras, ei iti vor zice ce este de facut, scuze ca am raspuns asa greu

2 răspunsuri:
| BlaDe12345 a răspuns:

Te duci la magazinul de unde l-ai luat cu actul de identitate si cu foaia de garantie si le spui problema ta.
Ei ti-l vor lua si il vor trimite la specialistii lor pentru a vedea daca problema este una de la software sau daca l-ai stricat tu, asa e politica, dupa care te vor suna si te vor informa.
Exista 3 posibilitati :
1. Il repara
2. Iti da altul
3. Iti da banii inapoi sau te pune sa cumperi altceva cu acei bani
Nu iti vor cere bani in plus pentru a il repara din cate stiu eu...

| andrey2005 explică (pentru BlaDe12345):

Daca l-am luat de pe internet de la Altex o sa merg intr-un magazin Altex sa mi-l repare?

| BlaDe12345 a răspuns (pentru andrey2005):

Normal ca te duci la un magazin Altex, ai putea daca doresti sa suni acolo unde ai facut comanda prima oara la relatii cu clientii, dar cel mai bine ar fi sa te duci direct la magazinul lor de la tine din oras, ei iti vor zice ce este de facut, scuze ca am raspuns asa greu