| RedTurtleeee a întrebat:

Pe eMAG ce varsta minima trebuie sa ai pentru a cumpara? Eu am 14 ani si am comandat deja ceva si acolo nu scrie ce varsta trebuie sa am. Buletinul inca nu l-am facut...

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Crede-ma ca nu o sa conteze buletinul sau altceva. Treaba e simpla, vine coletul, te suna, iesi, dai banii, primesti coletul si toata lumea e fericita.

14 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Pana sa fac buletinul, treceam datele pe numele mamei si o puneam pe ea sa ridice coletul cu plata ramburs. De 3 ani iau totul pe numele meu tot cu plata ramburs, nu conteaza site-ul. Am nevoie doar de buletin in momentul in care mi-l cere curierul. Saj daca ridici colet E-mag de la posta trebuie musai sa ai buletinul la tine

| RedTurtleeee explică (pentru RaduMihaiRadu):

Pai vine curierul si mi-l aduca acasa.imi trebuie buletin pentru asta?

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru RedTurtleeee):

In principiu, da. Ii pozi zice ca l-ai uitat sau ii dai pur si simplu niste numere random

| RedTurtleeee explică (pentru RaduMihaiRadu):

Am cautat pe eMAG la termenii si conditii si nu scrie niciunde ceva de buletin, carte de identitate sau varsta. daca imi cere buletinul ii spun ca l-am pierdut si il chem pe tatal meu sa confirme el ca am 14 ani

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru RedTurtleeee):

Sau il pui pe tatal tau sa ridice coletul pe buletinul lui

| RedTurtleeee explică (pentru RaduMihaiRadu):

Nu a fost nevoie.Omul mi-a adus coletul, eu am platit si atat.Ma intrebat de buletin dar i-am spus ca nu am si nu a zis nimic.Nu a fost nevoie de parinti

| codpenal2018 a răspuns:

Salutare pe eMAG nu contează varsta!
Poți comanda usor si eficient prin plata Ramburs la venirea coletului la tine acasa!
sau mai sunt alte modalitati de plata depinde ce ai la indemana
Daca ti-am fost de folos lasa-mi o funda, Mulțumesc.

| wwbogdanMarian1998 a răspuns:

Pai normal trebuie sa ai minim 18 ani altfel nu merge nu ți-ai facut nici măcar buletinul din păcate asta e.

| RedTurtleeee explică (pentru wwbogdanMarian1998):

Pe eMAG nu scrie niciunde limita de varsta

| Anonimulfaranume99 a răspuns:

Imi pare rau daca ai comandat de pe net o sa vina pe numele tau intr-adevar va trebui sa te prezinti tu, dar va trebui sa mergi cu parinti deorece nu ai 18 ani din pacate si nu ai voie sa iti asumi inca responsabilitati de genu cu toate ca ai buletin

| RedTurtleeee explică (pentru Anonimulfaranume99):

Pai si atunci ce fac? Am comandat un microfon la 11 lei, nu e mare chestie.

| Anonimulfaranume99 a răspuns (pentru RedTurtleeee):

Pai atunci daca e ceva asa minor nu cred, dar de siguranta ia macar unu dintre parinte macar sa fi sigur ca nu trebuie sa faci 2 drumuri de pomana

| RedTurtleeee explică (pentru Anonimulfaranume99):

Nu a fost nevoie de parinti si nici de buletinwinking