| anamalik a întrebat:

Peste o luna am banchetu de cls a 8.Si nu stiu ce rochie sa imi cumpar.Care sunt acum la moda?

Răspuns Câştigător
| anarawwr a răspuns:

Abia asteptam sa raspund la o intrebare din asta. Sa icepem cu inceputul.
Rochiile pana la genunchi sau mai jos sunt la moda, dar trebuie sa ai mare grija cum le asortezi, de exemplu nu merge un colier lung. Aceste feluri de rochii sunt la moda cu un min-voal, scurt, care s anul treaca de poalele rochiei. Rochiile turcoaz sau corai sunt foarte frumoase.
Daca te intereseaza mai lungi, pana jos, atunci e o gama mai variata aici. Cele mai frumoase mi se par cele fara bretele, adica stranse frumos pe mijloc. Nu stiu cum arati tu, din punct de vedere fizic, daca esti mai slaba, atunci acestea sunt bune. Daca nu esti chiar asa, ci mai plinuta, sau chiar grasa, atunci alege o rochie cu mai mult voal care sa se unduiasca usor. Te voi lasa pe tine sa alegi daca vrei cu bretele, fara, cu maneci etc.
Cat despre accesorii care pot fi asortate, la acest fel de rochii pentru fete mai slabe, alege un colier nu foarte incarcat, depinde cum e rochia. A, am uitat sa spun, modelele rochiei variaza. Aici tine de gusturi. La moda sunt cele simple, dar cu ceva care da un ...plus de diva.
Tot la accesorii, alege o bratara finuta.
La par, te-as sfatui sa ti-l aranjezi cum iti place tie. Mie una mi-ar placea sa am parul ondulat, cu bucle, avand in vedere ca am tenul deschis si parul drept. poate tie ti-ar placea altfel.
Sper ca te-am ajutat! Succes la teste si examene si sper ca te vei distra! :*
Daca ti-a placut, imi poti da funda.
P.S. Sunt parerile mele, "mini-articolul" e facut tot de mine. happy

| anamalik explică (pentru anarawwr):

Mersi mult.si in legatura cu parul la asta ma gandeam si eu.

4 răspunsuri:
| rocket a răspuns:

Iata aici http://www.energicshops.ro/rochii-femei cateva modele de rochii la moda. Succes!

| vipera12 a răspuns:

Fusta scurta si bikini cel mai bine
laughing)