| marinel0099 a întrebat:

Prietenul meu X a fost la Kaufland si a cumparat mancare de 20 de lei. Noi am cumparat bautura de 16 lei. Suntem 9 persoane, cat trebuie sa punem de fiecare?

5 răspunsuri:
| Alex_Serky_1994 a răspuns:

Cel mai bine pune.ti banii la grămadă si luati ce va vine. asta daca sunteti tovarăși

| LittleBugsBunny a răspuns:

36 de lei impartit la 9 persoane egal 4 lei de persoana simplu o puteai face cu un calculator in 3 secunde sau in cap ca e tabla inmultirii

| darrio2007 a răspuns:

36 de lei impartit la 9 persoane. E chiar asa de greu sa faci asemenea operatiune?

| xerxes1 a răspuns:

Ai baut mai mult de 4 lei inainte sa postezi intrebarea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar in halul asta ai ajuns. Incapabil sa faci doua operatiuni aritmetice de baza?