| JusTPauL a întrebat:

Produsele comandate de pe aliexpress vin la posta locala sau la posta orașelor?

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Ajung la oficiul postal de care apartii, daca trec de o anumita suma ajung la vama

| JusTPauL explică (pentru BroascaCuElice):

Și cât timp stau la posta coletele?
La unu scrie în aplicatie,, delivery failed,, iar la celalalt
Accepted by last mile Carrier.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru JusTPauL):

Coletele nu stau mult la Posta de obicei, ci la BSI Bucuresti, eu am avut colete care au stat si 1 saptamana acolo pentru ca acolo ajung toate coletele/plicurile internationale. Ai luat legatura cu vanzatorul pentru coletul cu "delivery failed" sau iti apare la tracking de ce a esuat?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Daca te-ai referit la "cate zile le tine Posta pana a le trimite inapoi", atunci undeva intre 7-10 zile.