| anonim_4396 a întrebat:

Pt cei care trec acum cls a 5-a, ce lucruri de scoala v-ati cumparat?

Nuj p l rechizite ce sa iau, iar nu m-am hotarat daca ghiozdan sau geanta ( sinccer imi place mai mult geanta )...

Voi ce v-ati luat?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ghiozdan e cel mai cruta, geanta e pentru prastitutshi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca rechizite:pixuri multe, 10 caiete mate, 10 caiete romana, culori, carioci, acuarele Tempera, set de 12 pensoane, radiera, 5 creioane, dosare, perforator, capsator, penar.Se poate sa mai fi uitat ceva dar in fine, cat despre geanta uita de ea, eu as opta pentru un ghiozdanel cu doua tortite nu pe o parte, pentru ca geanta sau ghiozdanul pe o parte deformeaza coloana, mai tarziu vei regreta. Sper ca sfatul meu sa iti fie util.Bafta la scoala.

| danielavinca a răspuns:

Referitor la geanta vs ghiozdan. Iti spun din propria experieta sa alegi ghiozdanul: eu in clasa a 5 mi-am luat genta... dupa cateva saptamani si mai ales in zilele cu ore 6 ore o sa te doara umarul eu am schimbat repede geanta pe ghiozdan. Tu poti sa iti iei geanta dar ai grija la umarul pe care o pui pentru ca ghiozdanul imparte greutatea pe ambii umeri geanta o lasa pe unul. pup si sper ca te-am ajutat! kiss

| Noname_8352 a răspuns:

Hey eu sunt acum in clasa a6a si ti-as spune sa alegi mai bine ghiozdanul pentru. ca si eu am avut probleme cu coloana si o sa regreti mai tarziuwinking