| Mynni3 a întrebat:

Pentru cele(cei)ce trec anul acesta la liceu:

1. Ce rechizite va luati?

2. Fetele: ghiozdan sau geanta?

3. Aveti emotii?

4.Cum va imbracati in prima zi?

5.Va pregatiti cu ceva(recapitulat.)?

Eu trec anul acesta in a9a si am mari emotii!

2 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna; D
1. Pixuri, creioane, un notebook, caiete noi si inca niste chestii speciale pentru fiecare materie :')
2. Ghiozdan, abia astept sa-mi cumpar; D Am vazut cateva modele dragute.
3. Nu prea.
4. Niste ghetute cu toc gros si inalt, pantaloni scurti deshisi la culoare si putin vintage, o camasa cu umerii goi si niste tinte pe umeri sau un tricou, mai mai gandesc; D. Parul o sa il las desfacut si cu ondulatorul :')
5. Putin la mate si romana.

Succes la liceu; D

| SunShine_6784 a răspuns:

Deci.....Si eu trec tot in clasa a9a.
1. Pentru ca e liceu o sa-mi iau numai caiete studentesti. Penar nu imi iau deoarece la liceu nu prea o sa tina laughing. Pix, creion, pixuri colorate [sunt necesare]. Trusa geometrica.ETC. In concluzie cum ai luat si in clasa a 8a!

2.O sa imi iau ghiozdan deoarece geanta am primit vara aceasta. Sa stii ca geanta nu se potriveste cu orice, deci sfatul meu este sa iti iei ghiozdan. :*

3. Emotii nu prea am. Singurele sunt ca o sa am alti colegi. Atat.

4.In prima zi o sa iau pantofii de la banchet pentru ca tocul nu este foarte mare..blugi si o bluzita big grin Dar daca este cald o sa`mi iau rochita cu sandale sau cizme de vara happy

5.Sincer,nu am recapitulat nimic. Toti profesorii mei mi-au spus ca trebuie sa recapitulam cu totii deoarece testele initiala ne reprezinta. Le arata profesorilor de la liceu ce am inteles noi in clasele 5-8! :*

Tu cum te`ai gandit sa te imbraci in prima zi?