| Anonymus3000 a întrebat:

Luni, pe 25 mai, am dat o comanda prin posta si nici pana azi dupa o saptamana nu a venit.
1) Cat timp dureaza pana sa vina? E posibil sa nu mi-l fii trimis? Totusi am primit mail cu confirmarea comenzii
2) Daca comand din alta parte si vine intre timp si prima comanda ce se intampla daca nu o ridic?

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cel mai sigur e sa suni la furnizor, sa intrebi daca a ta comanda a fost plasata spre livrare la oficiul postal. Aceste intarzieri sunt valabile si la curierat, mai ales in situatiile in care nu exista produsul pe stoc, dar urmeaza a-l procura in scurt timp. De aceea e foarte important sa te interesezi de starea comenzii tale. Ori vine mai greu prin Posta Romana, ori nici macar nu s-a expediat, nemaifiind pe stoc. Confirmarea comenzii inseamna ca ei au primit solicitarea ta. Ar trebui sa primesti mesaj si despre expedierea comenzii facute. Cel mai bine sa ii contactezi, pentru a clarifica situatia.

| rockbluesman a răspuns:

Am primit un produs chiar si peste o luna.Altul peste 3 saptamani.Nu te ingrijora.O zi buna

| Robert-Nick_Revnic_1996 a răspuns:

Eu zic să mai aștepți.De obicei prin poștă durează mai mult.Sunt produse care vin în două săptămâni. Poate nu l-au avut chiar atunci în stoc și a trebuit să se facă rost de el de altundeva.Am pățit și eu așa cu o carte.Au trecut vreo două săptămâni și când mi-a venit am crezut că au greșit ușa(uitasem deja de ea) laughing

| fg0503 a răspuns:

Incearca sa ii suni, daca au trimis email ar fi bine sa mai astepti...

| BossuBonusat a răspuns:

Nu se intampla nimic
si poti sa o anulezi pe prima comanda

| Maria_Ana_1981_0lsd a răspuns:

1)Îți dau un sfat nu stiu dacă e util : Ai putea anula comanda apoi sa comanzi din nou, sau ai mai putea sa suni la compania de unde ai acut comanda și sa întrebi de ce nu ajunge comanda! 2) Nu cred ca ar fi bine sa comanzi din alta parte înainte de a suna la compania care ai comandat prima data! Dar mâinile suna și vezi de ce întâmplă!
Sper ca tău dat un sfat util!