| Andrei2323 a întrebat:

Salut, am castigat o licitatie pe ebay pentru un produs care costa 60 de lei + 40 de lei transport tocmai din Iondonesia (nu era free shipping), am platit cu cardul tot 105 lei sau ceva de genul si acum astept produsul. La produsul cumparat mi-am pus adresa (localitate bloc strada etc), acum intrebarea este : va ajunge direct la mine acasa sau la vama? Si daca ajunge la vama ce taxe ar trebui sa platesc? (La cumparare nu m-a pus sa schimb adresa gen sa pun alta adresa primara)

4 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Ajunge la cel mai aproape oficiu postal cu vama. Apoi oficiul postal iti trimite mandat sa-l ridici. Coletul se va desface in fata reprezentantului de la vama!

| Andrei2323 explică (pentru simpluone):

Si mai trebuie sa platesc vreo taxa?

| simpluone a răspuns (pentru Andrei2323):

Depinde de ce anume ai cumparat si am impresia ca exista un prag ..de obicei taxa de import se pune procentaj la pretul de achizitie. De aceea cand primesti mandatul ar fi bine sa ai imprimata pagina cu pretul de pe ebay in cazul in care functionarul are impresia ca valoarea ar trebui sa fie mai mare!

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Ar trebuii sa ajungaa la. tine sau la cel mai apropiat centru postal sau fan courier,