| 757474 a întrebat:

Salut, am comandat un telefon de pe eMAG pe data de 28.12. 2018 si au zis ca va ajunge cel târziu 3.01. 2019. (firma de courierat este sameday) daca nici maine nu va le pot face reclamație sau ceva?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Numele original este somedays, doar cineva a gresit la transcriere.
Pana la 1.03. 2019 iti va sosi (ei citesc data in format englez big grin ).

| 757474 explică (pentru Bula):

La mine scrie sameday24

| Bula a răspuns (pentru 757474):

Am vazut recent experienta cu aceea firma, produsul a stat in depozitullor local 2 saptamani, chiar si dupa ce au promis anterior, telefonic, livrarea in "dimineata zilei urmatoare", de 3 ori intr-o saptamana.
In final au tras din umeri si s-au scuzat ca "nu au personal suficient".

| ibaal a răspuns:

Degeaba le faci reclamatielaughing
o sa ti-o bage pe-asta cu sarbatorile si aia e...tu ramai in asteptare,ei si-au vandut produsul,si-au luat baniilaughing
daca vrei sa le-o coci si tu, si ai pus sa platesti ramburs, le refuzi coletul si le spui ca au depasit termenul de livrarerolling on the floor
dar, tot pe tine cade, ca in viitor te vor tine minte (in baza lor de date) ca tepar laughing

| Lucian2473 a răspuns:

Sunt sigur ca produsul este livrat. Insa..au fost zile de sarbatoare si zile libere iar produsul mai intarzie. Poti suna la eMag, ceri codul AWB al produsului livrat, apoi intri pe pagina celor de la Sameday, iti faci cont iar la eAWB bagi acel cod si afli unde este coletul in momentul respectiv.
https://www.sameday.ro/

| 757474 explică (pentru Lucian2473):

Produsul este in depozitul curierului

| And7280394847 a răspuns:

De obicei sunt seriosi dar si eu am patit odata sa intarzie doua saptamani.q

| 757474 explică (pentru And7280394847):

Stiu, contează firma de curierat, fratele meu a dat comandă de același lucru si i-a venit in 2 zile doar ca prin fan Courier

| SwagAlicious a răspuns:

Stai linistit ca nu o sa iti mai vina, ba chiar daca ai ghinion ca mine o sa iti zica ca nu ai fost acasa si ca au dus coletul inapoi la expeditor in cazul nostru eMAG. Din cate stiu eu nu ai ce reclamatie sa le faci, eu le-am dat un email si am luat legatura personal cu ei dar degeaba. Imi pare rau.