| marvellover a întrebat:

Am o intrebare legata de eBay: daca imi cumpar ceva, sa zicem un ghiozdan, iar acel ghiozdan pleaca din China, iar el costa 30$ si scrie free shipping, eu mai platesc ceva inafara de aia 30$?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Exact, la oficiul postal vamal de unde ridici si coletul. Daca e colet din UE, iti vine la posta de cartier de care apartii si nu ai de platit nici o taxa suplimentara.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In principiu, nu. Posibil sa te puna sa platesti TVA cei de la oficiul postal vamal, dar la articole de genul asta si in gama asta de pret nu se intimpla decit daca sint batuti in cap.

| marvellover explică (pentru KodrutZ):

1. adica mai platesc 24% din 30$ cum ar veni?
2. plata o fac la posta sau e mai complicat?

| marvellover explică (pentru KodrutZ):

Multumesc!

| KodrutZ a răspuns (pentru marvellover):

Exact, la oficiul postal vamal de unde ridici si coletul. Daca e colet din UE, iti vine la posta de cartier de care apartii si nu ai de platit nici o taxa suplimentara.