| Marian484773 a întrebat:

Salut, am o urgența. Va rog e important, Vreau sa comand de pe un magazin online de imbracaminte mai exact Shein, vreau sa comand pentru cineva fara ca acea persoană sa afle cine a platit comanda cand ajunge, trebuie sa fie o surpriza, va rog e urgent sper sa ma ajute cineva. Va Multumesc laughing

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si noi cu ce sa te ajutam?
Comanda, ce te opreste?

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti comanda pe numele tau si cand iti ajunge sa ii livrezi tu cadoul.

Totusi, eu as reconsidera ideea, deoarece Shein are haine din materiale foarte proaste, croieli si cusaturi gresite, plus ca nici nu isi platesc muncitorii cu salariul minim, ii abuzeaza, si tot ce tine de design fura de la altii, etc. Din punct de vedere social si ecologic e un dezastru.

| Fatamuntilor a răspuns:

Am fost pusa in situatia asta, dar invers! Eu am fost cea surprinsa! Am primit un mesaj ceva de genul,, Vei primi colet nr intre orele..., rambus 0.Am sunat, am stabilit intalnirea, am primit coletul, am semnat si asta a fost tot.Cum era in preajma zilei mele de nastere, am banuit ca e vorba de un cadou, si cam stiam si mi-a tras,, clapa''
Tu ai doua variante.Fie ii dai curierului adresa si numarul de telefon cu comanda
Sau implici un prieten comun caruia sa ii trimiti comanda si care la randul lui vina la acel cineva si care sa se asigure ca il primeste.

| Marian484773 explică (pentru Fatamuntilor):

Cand ai semnat coletul nu aparea acolo la vedere numele celui ce a plătit?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Marian484773):

Nu mai stiu.

| Sophieka a răspuns:

Pui alt nume la comanda...Nu treci numele tau. De exemplu pui numele: *Surpriza pentru Tine* sau ceva de genul.
Desi pentru mine ar fi o surpriza si mai frumoasa sa stiu de la cine e cadoul.

| Marian484773 explică (pentru Sophieka):

Dar ea nu primeste un Bon de la acei Oameni pe care arată suma platita si acolo gen sa fie Numele meu, la asta ma gandeam, sper sa existe vreo cale sa nu ii dea acel bon nici nu stiu daca fac asta cei de la shein

| Sophieka a răspuns (pentru Marian484773):

Mi se pare ca te ambalezi degeaba... Doar fa-i cadoul tu si asta e.

| anonim3247 a răspuns:

Mai bine nu faci asta că poate refuza coletul cine trebuie să îl primească, crede că e o greșeală și refuză coletul.

| anonim3247 a răspuns:

Ea primește mesaj de la curier că va fi livrat coletul între orele 10 - 14, ea sună curierul și spune că ea nu a dat nici o comandă și refuză coletul, curierul returnează coletul la magazinul care l-a trimis.

| sammie a răspuns:

Păi comandă

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Suna si cere ceea ce spui aici

| suntserios a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Unde sa sune?

| HUAWEHUAWE a răspuns (pentru suntserios):

In dreapta sus in colt are custom service, acolo intreaba exact ce ne-a intrebat pe noi

| suntserios a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Si totusi pe cine sa sune?

| Smolbean a răspuns:

Poți spune altcuiva sa îl ridice, cineva care sta cu ea acasa. Și asa primește coletul, ii spune ca e pe numele ei, etc

| likealwayss00 a răspuns:

Ea v-a primii doar de la curier gen mesaj sau apel ca e pe drum sau ca v-a ajunge la el

| Marian484773 explică (pentru likealwayss00):

Dar nu v a primii un bon de la curier pe care se vede cine a platit? Gen am platit cu cardul pe numele meu, ea nu vede asta?

| likealwayss00 a răspuns (pentru Marian484773):

Ea vede ca e pe numele tău dar e frumos sa știe ca tu I l-ai făcut cadouwinking deci e ok