| Drecsan_Razvan_1998_EcEC a întrebat:

Salut as vrea sa stiu daca comand ceva de pe Cel.ro ca firma, nu ca persona, mi se va da TVA-ul inapoi sau o parte din el. Cine stie procedura si poate sa imi zica si modul in care se procedeaza big grin

Răspuns Câştigător
| euu2307 a răspuns:

Eu am comandat un telefon pe firma, dar nu mi-adat tva-ul inapoi..nici nu s-a pus problema de asa ceva

| Drecsan_Razvan_1998_EcEC explică (pentru euu2307):

Pana mea m-ar scuti de 1000 de lei da mna asta e trebuie sa vorbesc si cu aia de la unictech poate stiu si ei ceva... mersi mult dau fund provizoriu...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti se restituie TVA doar daca TVA platit este mai mare decat cel incasat, respectiv ti se restituie diferenta dintre cele doua.
Cand depui decontul de TVA pe firma vei face si cerere de restituire.