| mariusene1 a întrebat:

Salut. Deci vreau sa comand ceva de pe eMAG. Produsul trebuie sa vina in showroom, adica sa il iau eu de la magazinul lor. Ideea e ca trebuie sa am 18 ani ca sa-l iau (nu am), asa ca m-am gandit sa il pun pe un prieten care este major sa comande de pe contul lui acest produs si sa plateasca la showroom cu cardul. Si cum el nu are card, ma gandesc daca este posibil sa platesc cu cardul meu?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, odata ce comanda este pe un nume si tu pe alt nume. Pune un parinte sa mearga cu tine sa comande si sa ridice pachetul.
lasa prietenii ca mai tare te incurca, decat te ajuta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate, deoarece tu ai alt nume si ăla alt nume, roaga i pe parinti sa ti cumpere si gata nu fa falsuri ca i ti blocheaza cardul, ce varsta ai si ce vrei sa cumperi de nu te lasă

| Brizbriz a răspuns:

Cine DRACU' ti-a spus tie ca nu poti lua daca nu ai 18?!?
spune-i aluia sa se duca DRACU'... ca MERITA

pana in 18 nu poti lua chestii de gen nicotina (tutun, vapa, etc.) si alcool, in rest, cred ca nici la jucarii sexuale nu sunt limite, pur si simplu nu exista lege

si, oricum, sa recapitulam, ce aberatii spui (imi pare rau ca nu iti dai seama, dar SUNT aberatii)
1. nu poti sa cumperi daca nu ai 18
2. ai card (care ESTE pentru cumparaturi) dar nu ai 18

asta CHIAR e aberatie:

0. "nu poti" plati, decat cu cardul, in puii mei, te duci la primul bancomat, scoti de pe card cat ai nevoie, te duci cu ala la eMAG si platesti tu, cu cash, chiar daca ala ar cumpara obiectu', pe numele lui