| Legion7X a întrebat:

Salut,

Este ok ca un site care vinde produse online celor cu card debit/credit, să nu specifice ce portal de plată folosesc(payment gateway), mă refer ca informții? Asta ținand cont că unele gateway-uri de plată necesită comisioane pentru Sign in sau costuri lunare pentru cont ori alte costuri. Ex Paypal, nu trebuie neapărat sa te înregistrezi, iar costul este 0, iar alte gateway-uri au un setup cu anumite comisioane. Ex for Sign in, monthly gateway $30, Per tranzaction etc

2 răspunsuri:
| Claudia10girl a răspuns:

Asta depinde de fiecare site. Dar poti sa ceri anularea comenzi daca e o problema.

| Legion7X explică (pentru Claudia10girl):

Voiam să fac o comandă pe un site, dar nu specifică ce payment gateway folosesc.
Vreau sa ma documentez înainte, de a cumpara ceva cu cardul debit, mai ales că n-am cumparat niciodata și nu știu cum functionează cu așa zisele payment gatewayuri sau portaluri de plată.

Cei de pe site Mai au și acolo un buton " order with obligation to pay" care sună cam ceva obligatoriu când începi procesul unei comezi.