| Costicarobert34 a întrebat:

Salut! Am și eu o problemă cu metoda de payment pentru PS4, nu pot adăugă un cont de PayPal nu știu de ce,n-am conectat niciun cont la PayPal pur și simplu când PS-ul îmi cere să adaug o metodă de plată nu-mi apare opțiunea de PayPal,îmi apare tăblița cu adaugă in card de credit sau debit dar nu și cea cu un cont de PayPal, știe careva care e problema? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti adauga nici un cont de paypal, daca contul tau de paypal nu este inca activat si nu esti eligibil.
Un cont de paypal devine activ numai dupa ce esti verificat personal, sa ai toate datele corecte, inclusiv verificarea de varsta (peste 18 ani) si verificarea bancara, cu cont bancar sau credit card atasata si procesat (extragere din cont a $2 si apoi primirea unui cod de 4 cifre de la paypal ) samd.
Paypalul este care mai mare platforma internationala de plati, unde nu poti sa-ti faci conturi fake fiindca esti verificat cu adevarat si poti fii blocat pe viata, daca incerci sa trisezi.