| Laur014 a întrebat:

Salut.Ieri am dat o comanda online,un site electrocasnice, dar mi-am schimbat decizia, deoarece am vazut un alt produs.Astazi am trimis email, la ora 9:26 dimineata specificand detaliile, numarul comenzii pentru a o anula, dar din pacate ei mi-au pus deja pachetul la curier.Se intampla ceva daca nu raspund curierului? Multumesc

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Daca plata este la ramburs, poti refuza curierul la primire spunand ca nu mai doresti coletul.
Daca nu, accepti pachetul plătești apoi iei legatura cu firma pentru returnare.
Daca plata este cu cardul, accepti produsul. Iei legatura cu firma pentru adresa de returnare si ii comunici IBAN-ul (extrasul de cont)
In 15 zile de la primire poti returna orice pachet fara motiv si fara explicație pentru primirea banilor inapoi.

| Laur014 explică (pentru MValentin):

Plata este la ramburs.Dar cu plata curierului ce se intampla? O sa platesc curierul dus-intors? Multumesc

| MValentin a răspuns (pentru Laur014):

Din cate am patit eu nu