| kimNARI2000 a întrebat:

Pe AliExpress trebuie sa platesti cu euro sau cu banii din România, adica lei? Si dupa ce am pus comanda trebuie sa ma sune cineva pentru a confirma comanda (stiu ca in Romania asa e si de asta intreb sa fiu sigura)

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu suna nimeni sa te intrebe pentru ca la comenzile in strainatate trebuie sa platesti anticipat, iar plata ta e confirmarea comenzii.
Pretul e exprimat in euro dar poti plati cu lei. Se va face conversia la cursul bancii la care ai cont.

| kimNARI2000 explică (pentru Lioana):

Iar pe Amazon e la fel?

| Lioana a răspuns (pentru kimNARI2000):

Da. E la fel.