| Mmaannuu11 a întrebat:

Buna TPU! Nu prea inteleg in legatura cu dropshipping-ul de pe shopify. Adica am inteles ca, cu shopify iti faci acel site dar nu am inteles faza cu Oberlo. Imi pun produsele de pe aliexpress de exemplu la mine pe site si cand un client cumpara acel produs ce se intampla? Da comanda automat de pe aliexpress sau cum? Adica daca pe aliexpress un produs e 10 euro si eu il vand cu 20 ce se intampla? Eu primesc 20 de euro si din banii mei dau automat comanda pe aliexpress cu datele clientului sau cum e faza? Sau clientul cand da comanda de la mine de pe site, din aia 20 de euro eu primesc toti banii si trebuie sa dau comanda manual cu datele clientului? Sa-mi explice cineva va rog cum e chestia asta ca nu prea am inteles. Sau daca clientul plateste prin ramburs? Cine imi da banii?

1 răspuns:
| Anonimdadada111 a răspuns:

Salut, nu primeste 20 euro, primesti 20-10 ( 10 ca atat costa pe aliexpress sau orice site alegi tu ) tu practic primesti doar profitul si la faza de ramburs tu selectezi daca poate, iti recomand sa nu pui sa ca optiune plata ramburs, doar cu cardul!