| 111111111aaa a întrebat:

Salut, pe ekpiro daca scrie la o anumita petarda p1, este legala? Si daca comand mai mult de acelasi fel, vine politia? Petardele P1 sunt legale sa comanzi de pe ekopiro? Daca da, pot cumpara 2 tipuri, maimult pachete?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Stii ca revelionul a fost acum 11 zile, nu? La ce-ti mai trebuie petarde?

| TudorVlad166 a răspuns:

Salut! Exista o sansa sa te prinda la vama.Dar cred ca in momentul in care vor desface pachetul si vor observa ca ai doar p1 (Categoriile P1 si F1 sunt legale la noi in Romania)nu cred ca iti vor face nimic.Decat daca sunt nesimtiti si se leaga de faptul ca nu scrie in romana pe ele.