| 111111111aaa a întrebat:

Salut, as vrea sa comand de pe ekopiro. Am zis sa comand dupa sarbatori, e bine? Ca cica e politia la vama. Vreau sa comand 2 pachete de petarde, diferite, de tip P1. Am vazut, ca petardele P1 sunt legale si ca poti comanda de pe ekopiro petarde P1... Dar daca nu se poate, eu am doar 2 pachete diferite, de ex 6 pachete piccolo si inca un tip, vreo 6 pachete, la ambele scrie P1. Credeti ca o sa am vreo problema?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti avea probleme, pentru ca sunt ilegale

| 111111111aaa explică (pentru Violleta2022):

Pai, e zis clar in lege, petardele P1 si F1 sunt legale in Romania