| tony10 a întrebat:

Am comandat ceva de pe Aliexpress acum 1 luna. Mi-a venit azi. Am primit viza din posta ca a venit.(Am platit cu VISA)
Cand ma duc eu acolo la posta, imi zice ca trebuie sa am o dovada ca am platit coletul (de pe aliexpress) ca sa mi-l dea, ca daca nu trebuie sa platesc din nou coletul. Ce fac? Va rog ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la banca sau scoti din internet banking extrasul de cont unde ai trecute toate tranzactiile facute in contul respectiv

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Instaleaza aplicatia pe telefon si arata ca ai platit comanda. Nu trebuie sa ceara la posta asa ceva. Eu nu am avut asa probleme, nici nu are treaba posta. Daca nu plateai nu iti trimiteau coletul.

| tony10 explică (pentru GdX):

Am uitat sa precizez ca mi-a zis sa ma duc la alt oficiu postal. Nu zic adresa, si am zis ca am platit cu cardul si a zis sa ma duc acolo sa ma lamuresc

| GdX a răspuns (pentru tony10):

Aaa. inseamna ca e cu vama. Du-te la oficiul la care te-a trimis. Acolo vei plati o mica taxa. Stai linistit. Este colet cu vama.

| tony10 explică (pentru GdX):

Costa 0.22 $

suntserios
| suntserios a răspuns:

Extras de cont