| Masinescu a întrebat:

Salut TPU! Am comandat de pe Ekopiro si a ajuns comanda...
Am luat Piccolo, Pirat Ko203 de la klasek cu catran roz inspre mov si Dum Bum nano
Am fost sa testez cu un prieten petardele Pirat si pentru mine se aude chiar bine, dar e zice ca nu e asa tare... Ce ziceti?
Ce nota le dati la Pirat Ko203 cu catran roz inspre mov (daca stiti) pentru mine sunt chiar bune.

12 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dum bum nano ce gramaj are? Mi se par prea mici, încearcă Dum bum normal de 5 grame și fs3 de 4 grame.

| Masinescu explică (pentru Frank51):

Stiu, dar chiar isi face treaba.
Dar ce parere ai de petardele Pirat?
Deci sunt destul de maricele, dar chiar bubuie ba... Sunt 10 lei 100buc, dar isi fac treaba... Tu ce parere ai de ele? Daca le ai testat?
Bai, da si pe mine m-a mirat Dum Bum nano, ca e mica, da e puternica ma...
Eu nu sunt de ex. sa dau multi bani pe petarde, de ex bombe sau etc ca C4, Fp3, sunt scumpicele, si mai bine cumpar de banii aia Pirat, Exploziv 3, Rc1, etc
Bubuie chiar bine...

| florin926481f a răspuns (pentru Frank51):

Din pacate fireshow vine iar cu o mare teapa, fs3 2021 4g pe hartie in realitate are intre 1 si 2g, variaza intre valorile astea.

| Frank51 a răspuns (pentru Masinescu):

Am avut pirat și picollo și mie nu-mi plac, folosesc doar fs3 4gr, dum bum 5gr, big bang 5gr, mamba 10gr, și shock bulldog 20gr.

| Masinescu explică (pentru Frank51):

Nu stiu dc nu iti plac, ca sunt foarte bune! Eu zic asa. happy mai bine un exploziv 3 decat Fs3...
Adica dupa mine astea sunt mai bune...
De la 1 la 10, petardelor pirat le dau nota 7...
Pai mai pocnesc si eu un fs3, dar mai mult cumpar de astea, ca isi fac treaba.
Bafta!

| Laurentiu3673 a răspuns:

La prețul lor sunt foarte bune. Poate prietenul tau nu da cu petarde mici ci cu din alea de 5 grame

| Masinescu explică (pentru Laurentiu3673):

Ce mici, ca sunt destul de maricele, si bubuie pe masura! ( Deci sa ne referim la aceleasi, ca poate nu am precizat tot. Deci sunt mai luguete, nu au fiil, au vopsea de aprindere ca la Piccolo, etc...si vopseaua de parindere are culoare chiar mov...
Si sunt 10 lei 100buc)
?

| Laurentiu3673 a răspuns (pentru Masinescu):

Știu. Îs cu un foc și ele sunt mai mari puțin decât piccolo. Știu despre ce vorbești. Au o cutie la fel de mare ca cele de 3 focuri. Așa e?

| Laurentiu3673 a răspuns:

Eu le dau nota 10. La prețul lor sunt bune adică pușca tare

| Laurentiu3673 a răspuns:

Chiar daca sunt micuțe sa nu faci glume proaste adică să nu le arunci spre vreun prieten de al tau, spre câini (și ei se sperie), sa nu dai in vreo capita de fan etc.

| Laurentiu3673 a răspuns:

Boss intra la setari si apasă acolo sa primești mesaje de la toată lumea că eu îs membru junior și nu pot da mesaj. Te rog

| Masinescu explică:

Da, dar nu sunt asa micute, dar vreau o nota, de la la pana la 10, va rog?