| SnowMc a întrebat:

am o intrebare legata de cardavantaj. Eu stiam ca daca efectuezi orice fel de plata cu cardavantaj,practic ei platesc pe loc toata suma pentru tine, dupa care tu le platesti lor lunar. Dar observ pe multe site-uri ca dupa ce aleg modul de plata cu cardavantaj, ma intreaba in cate rate doresc sa fie efectuata plata. Ce ar trebui sa insemne asta? cumva cei de la cardavantaj si-au schimbat sistemul sau ce?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai da, ce sa se schimbe? Ei platesc tot, tu le platesti lor in rate. Rate lunare, desigur.

| SnowMc explică (pentru KodrutZ):

Pei pe site exista posibilitatea de a selecta de la o rata (nici nu stiam ca exista asa ceva) pana la 3, asta inseamna ca eu voi platii 1, 2 sau 3 rate celor de la cardavantaj?

| KodrutZ a răspuns (pentru SnowMc):

Pai ce vrei mai in romana de atit?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai e acelasi sistem, ei platesc toata suma, tu le platesti lor. Te intreaba doar ca sa stii in cate rate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu il folosesc pentru a achizitiona produse in rate lunare. Daca iti consulti soldul, vei observa ca ti-au luat toata suma din momentul in care ai achizitionat produsul.Da, ai facut 6 rate, mergi lunar la banca (sau faci transfer bancar)cu suma stabilita initial ca fiind valoarea unei rate.