| Stoican_Radu_1996 a întrebat:

am si eu o nelamurire... mi-am luat acum 2 zile o pereche de tenesi FILA de la Deichmann. Am fost putin neatent si cand i-am incaltat s-au rupt pe lateral, daca am garantie oare se poate face ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia acopera defectiunile din fabricatie si nu cele produse din vina ta, asa ca n-ai sansa sa-i schimbe sau repare gratuit.

3 răspunsuri:
| Șamu_Robbert_2001 a răspuns:

Daca tu i-ai rupt nu, citeste pe garantie

| Arkadian93 a răspuns:

Da, du-te cu garantia si ti schimba daca nu fa o reclamatie la protectia consumatorului da nu te du cu o atitudine ca din greseala ca nu stiu ce te duci si le zici ca atunci cand iai incaltat sau rupt si sa ti schimbe is bani tai nu fa risipa ca asa se inbogatesc astia sa ai la tine si bonul sa nu faca astia fite

| H3R0UL a răspuns:

Da dar îți trebuie bon fiscal. Daca nu ai bon poți să îi coși tu
Fundiță? Nu am niciuna