| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Care sunt cele mai puternice energizante din Romania, adica cu cel mai ridicat continut de cafeina (in afara de redbull, monster etc) astea n-au mult, sunt energizante si cu 1000mg cofeina la litru, deci la jumate de kg sunt 500mg, unde pot gasi un energizant de genul si in ce magazin are? Da si numele energizantului

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu pentru ca doza maxima recomandata pentru un adult e intre 300 si 400 de mg per zi. Orice e peste deja e supradoza, si doar companiile de suplimente sportive fac energizante tari, pentru clienti care vor sa dea comenzi.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La concetratie mai mare de 32mg per 100ml nu prea se vand. De la Tiger este ceva cu 46 de mg parca ar atat.

| StefanFlorea explică (pentru Wr3nch):

Si chiar nu se gasesc energizante d astea cu 100mg la 100ml, ca am vazut multe pe internet in top uri, dar fizic in magazine nu am gasit

| StefanFlorea explică (pentru Wr3nch):

Ms bro

| Wr3nch a răspuns (pentru StefanFlorea):

Spor sa ai^^

| Wr3nch a răspuns (pentru StefanFlorea):

Nu pentru ca doza maxima recomandata pentru un adult e intre 300 si 400 de mg per zi. Orice e peste deja e supradoza, si doar companiile de suplimente sportive fac energizante tari, pentru clienti care vor sa dea comenzi.

| StrongHeart a răspuns:

Vrei sa iti bubuie inima?

| StefanFlorea explică (pentru StrongHeart):

Am intrebat altceva, doza letala de cafeina e de 10 grame ( 10000mg cafeina ), te bagi aiurea

| StefanFlorea explică:

Iti trebuie 120 se energizante sa ajungi la 10g cafeina? și asta dacă ești un consumator normal, unul înrăit tolerează mai mult

| StefanFlorea explică (pentru StefanFlorea):

Am pus smiley face, dar na TPU imi pune semnele,,? ''