| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU. Dacă curierul ma suna și eu nu sunt acasă, dar ajung peste 2-3 ore, poate sa vina peste 2 3 ore?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta vorbesti doar cu el. Sau stabiliti o ora, a doua zi, ca sa va gasiti.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca mai este in zona peste 2-3 ore, ca nimnaui nu-i covine sa bata orasul in lung si lat de 2 ori fiindca tu nu esti casa la ora cat esti anuntat sa iei pachetul.
O cursa in plus inseamna bani pierduti de curier pe benzina si timp, de aceea multi refuza sa faca acest serviciu de 2 ori, depunand pachetul la sediul lor si tu mergand acolo sa-l ridici.

| sierra1 a răspuns:

Probabil nu vine dar a 2 a zi, in mod sigur

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă are traseu în zonă. Dacă nu, vine a doua zi. De aceea trebuie să stabiliți împreună.

| Lioana a răspuns:

Asta iti poate spune doar curierul. Cu el te înțelegi cand te suna. Depinde de ce traseu are si cat de multe livrari are de facut.

| ReddY25 a răspuns:

Doar cu el te poti sfatui

| blackann a răspuns:

Depinde ce traseu are, dar poti verifica, cu el si poate sa vina in alta zi