| simonsolcan a întrebat:

Salut TpU! M-am decis sa ii achizitionez un laptop fratelui meu mai mic pentru Minecraft.Am gasit Laptop Lenovo IdeaPad 330-15IKB cu procesor Intel® Core™ i3-7020U 2.30 GHz, Kaby Lake, 15.6", Full HD, 4GB, 256GB SSD, Intel® HD Graphics 620, Free DOS, Blizzard White
Merita 1650 de lei?
Cam in cate fps-uri ar lura Minecraft?

Răspuns Câştigător
| CASElmf a răspuns:

Si eu am avut un I3 si pe minecraft (cu moduri) am avut vreo 30-40 fps dar fara am avut 40+, depinde, eu iti recomand sa iei un laptop/pc care are maxim I5 pentru gaming.

| simonsolcan explică (pentru CASElmf):

Pai si modurile cam cate fps-uri consuma adica cate fps-uri aveai fara moduri?

1 răspuns: