| Daniel_Gabriel_1995 a întrebat:

Ce parere aveti de aceste 2 laptopuri?
1.Laptop Lenovo Ideapad L340-15API cu procesor AMD Ryzen 3 3200U pana la 3.5 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, DVD-RW, AMD Radeon Vega 3 Graphics, Free DOS, Abyss Blue
2. Laptop Dell Inspiron 3584 cu procesor Intel® Core™ i3-7020U 2.3 GHz Kaby Lake, 15.6", Full HD, 4GB, 1TB HDD, AMD Radeon 520 2GB, Ubuntu, Black

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as merge pe prima varianta fiindca are 8gb ram, procesor mai nou rapid si SSD ce o sa faca o diferenta mare. Poate placa video e mai ok la al doilea laptop. Dupa mine primul e mai ok si o sa fie mai rapid in folosinta de zi cu zi ( eu am pus SSD in laptopul lui tata si diferenta e de la cer la pamant).

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru ClaudiuM1997):

Si eu la fel ziceam, o sa-ti dau funda bro!

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Prima varianta e mai buna.