| Torinos a întrebat:

Mi-am comandat iPhone 7 de pe eMAG, dar încă nu a venit. Am abonament la digi și sunt curios dacă o sa meargă pe telefon. Am avut în trecut un iPhone 4 pe care nu mergea cartela. Aștept răspunsul... Bye happy

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

NU stiu de ce nu ti-a mers pe iPhone 4?!?
poate era incuiat pe alta retea
al meu merge binemercic pe vreo 5 cartele gigi pe care le-am incercat pe el, inclusiv una speciala pentru stick de date (care nu are telefonie)

insa eu am avut grija ca dupa ce am platit tot abonamentul pe care am luat iPhone 4 sa ma duc la Vodafone si sa il descui... ca AM DREPTUL!

in alta ordine de idei, orice telefon merge cu orice cartela atat timp cat nu e incuiat pe o anumita retea, iar asta se intampla NUMAI daca iei abonament promotional de la respectiva retea, IN NICI UN CAZ NU SE APLICA DE LA EMAG!

totusi, SA FII ATENT, iPhone 7 vrea numai sim nano, iPhone 4 avea sim Micro (care e mai mare) asa ca daca nu e pre-taiata (toate cartelele mai noi vin cu toate dimensiunile pre-taiate) atunci ori de duci la gigi si schimbi cartela (ai dreptul, PE GRATIS odata pe an) ori te duci la un boutique GSM si ii rogi sa iti taie cartela (au un aparat special, AM FACUT ASA CEVA!) te costa vreo 10 lei

3 răspunsuri:
| CookieSugar a răspuns:

Merge+mai bine iti luai un s10e

| XYZ02 a răspuns (pentru CookieSugar):

Sunt de acord, iPhone 7 e cam batran... are deja 3 ani.

| 1cristi1 a răspuns:

Da, merge!