| Trinitrotoleu a întrebat:

Bunica si-a cumparat un telefon nou, din ala cu taste, si are 2 cartele, prima era de Orange- ca pe Orange a avut ultimul telefon- acum au venit astia cu oferta de la digi, ea si-a luat si o cartela de digi si si-a trecut numarul de e cartela Orange pe digi. Acum are abonament si numarul pe digi, dar pe telefon tot vecea cartela ii activa- plus ca e inutila, are doar numerele de telefon pe ea- nu poate/nu stie cum sa schimbe cartela SIM de Orange cu cea de digi, si nici eu nu reusesc, oricat am incercat, nu gasesc setarea. Am cautat si pe net, serios, si n-am gasit nicaieri informatia care-mi trebuie. Deci, cum trec de pe cartela SIM Orange pe cartela SIM digi?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu treci, cel puțin pe acel aparat. Pentru că mai mult ca sigur nu e capabil de 3G, iar digi are doar licență pe 3G. Așadar, ori trece la loc pe oranj, ori schimbă (iar!) telefonul.