| VeroniMichy a întrebat:

Hi.
Am trecut sapt trecută de la cartela Orange prepay la abonament digi cu același nr, au trecut 4 zile si cartela de la Orange încă merge, adica am semnal la ea si cartela de la digi are alt nr, dar merge si ea (inclusiv sa sun, date mobile).
Tr sa mai aștept sau?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartela prepay este platita, mai are unitati pe el, deci functioneaza pana ce expira.
Abonamentul la Digi este deja functional si el dar, pana ce functioneaza pre-pay-ul, numarul nu se poate transfera (nu poate functiona un numar in 2 retele diferite.
Deci, asteapta!

| Xox0 a răspuns:

Suna ambele companii si vezi ce se intampla sau sa mai faca inca o data procedeul.
Ori, daca ai incheiat un contract, citeste-l si vezi de schimbul intre numbere are loc dupa un nr de zile.